Komplety: świece i szatki do Chrztu

Wyjątkowe zestawy z nieodłącznych elementów na Chrzest dziecka z personalizacją. Szatka i świeca w przepięknym wydaniu z wysokiej jakości materiałów. Są one niezbędne podczas Chrztu każdego malucha. Kupując gotowy zestaw szatki i gromnicy zaoszczędzasz czas oraz pieniądze. Każdy zestaw zdobiony jest wyjątkową grafiką, którą możesz dopasować pod motyw przewodni przyjęcia. Produkty posiadają również personalizowane, co sprawia, że symbole Chrztu Świętego stają się ponadczasową pamiątką dla dziecka. Zamów zestaw spośród oryginalnych kolekcji w najmodniejszych stylach boho, rustykalnych, botanicznych, kwiatowych. 

Komplety na Chrzest - świece i szatki do Chrztu

Chrzest Święty, czyli pierwszy sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego, posiada niezwykle wyjątkowy i podniosły klimat. W jego trakcie dziecko zostaje oczyszczone z grzechu pierworodnego i oficjalnie staje się częścią społeczności Kościoła. To bardzo odświętna uroczystość, którą celebruje się według odgórnie ustalonego rytmu. Ceremonia w kościele stanowi najważniejszy punkt tego wydarzenia, choć po niej wielu rodziców chętnie organizuje również przyjęcia dla najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Na takiej uroczystości zdecydowanie nie może zabraknąć Chrzestnych. Matka i Ojciec Chrzestni wybrani specjalnie na tę okazję to dwie ważne osoby, które mają stanowić przykład i pomagać w wychowaniu dziecka w wierze chrześcijańskiej. Wiążą się z nimi również dwa bardzo symboliczne dodatki: szatka oraz świeca.

Świece i szatki na Chrzest Święty dziecka

Szatka i świeca do Chrztu to elementy, których nie może zabraknąć podczas uroczystości w kościele. Szatka ma symbolizować czystość i niewinność dziecka, natomiast świeca, a właściwie jej płomień, ma wyznaczać drogę zgodnie z naukami Chrystusa. To nieodłączne symbole Chrztu Świętego. Zwykle szatkę na uroczystość przygotowuje Matka Chrzestna, natomiast świecę - Ojciec. Jeśli zgodziłeś (lub zgodziłaś) się przyjąć taką rolę i poszukujesz idealnych dodatków dla dziecka, możesz z powodzeniem znaleźć je w naszym sklepie internetowym. Nawet w wyjątkowych zestawach! Możesz umówić się z drugą osobą i zamówić piękny komplet szatki i świecy na Chrzest ze złotymi stópkami lub innym oryginalnym wzorem. 

Komplet świeca i szatka eukaliptus gałązka

Chusteczka na Chrzest z imieniem

Świece do Chrztu i szatki dla chłopca

Szatki oraz świece do Chrztu tradycyjnie utrzymane są w białym kolorze. Symbolizuje on czystość i niewinność, które są bardzo ważnym motywem podczas sakramentu. Warto więc stawiać na elementy w takiej właśnie odsłonie. Poza tym jednak szatka czy świeca mogą z powodzeniem mieć aplikacje czy nadruki w dowolnej kolorystyce. Świetnie sprawdzają się kolory złota i srebra, chociaż popularnym rozwiązaniem są też niebieskie czy różowe motywy. Te ostatnie pozwalają w bezbłędnym stylu podkreślić płeć dziecka świętującego Chrzest. Komplet szatki i świecy do Chrztu ze zdjęciem oraz niebieskimi akcentami to ciekawa propozycja na tego rodzaju okazję. Twój chrześniak zyska w ten sposób elegancki i wyjątkowy prezent, który stanie się pamiątką sakramentu.

Szatki do Chrztu i świece dla dziewczynki

W podobny sposób można też przygotować akcesoria na Chrzest dla dziewczynki. Szatki oraz świece z różowymi motywami będą doskonałym rozwiązaniem na taką okazję. Zwłaszcza, gdy z drugim Chrzestnym wybierzecie spójne dodatki pochodzące z jednej kolekcji. Zestaw na Chrzest Święty z fotografią i różowymi kwiatami to prześliczna propozycja dla dziewczynki. Zdjęcie sprawi, że całość zyska naprawdę unikalny charakter i będzie wspaniałą pamiątką. Personalizowane szatki i świece z imieniem oraz datą również są bardzo dobrym rozwiązaniem na taką okazję. Jakie wzory można wybrać? Zestaw z motywem różowych kwiatów w pudrowym odcieniu będzie czarującym pomysłem na Chrzest Święty dziewczynki. Motywy aniołków czy krzyża również wyglądać będą rewelacyjnie w trakcie uroczystości. 

Komplet świeca i szatka pudrowe kwiaty

Świeca na Chrzest z imieniem

Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookie do poprawy Twojego doświadczenia z naszym sklepem zgodnie z polityką prywatności.