Świece do Chrztu

Świece do Chrztu i okapniki na Chrzest to nieodłączny element każdego przyjęcia. Świecę do Chrztu zwyczajowo wręcza Ojciec Chrzestny. W ofercie naszego sklepu znajdziecie personalizowane świece wraz z okapnikami. Taka świeca przetrwa wiele lat i będzie piękną pamiątką tego wyjątkowego dnia. Nasz sklep internetowy posiada świece na Chrzest zarówno chłopca, jak i dziewczynki. Dostępne są też uniwersalne wzory w złotych odcieniach takie jak stópki czy wózeczek. Bez wątpienia każdy z Was znajdzie świecę odpowiednią dla siebie!

Prezenty na Chrzest i pamiątki: Świece do Chrztu i okapniki na Chrzest

Świeca to jeden z elementów niezbędnych podczas ceremonii Chrztu Świętego. Obok szatki jest najważniejszym symbolem przyłączenia dziecka do wspólnoty Kościoła. Płomień świecy ma wskazywać małemu chrześcijaninowi właściwą drogę do Boga, a przy tym kojarzy się z życiem. Po odpaleniu gromnicy od paschału przez Ojca Chrzestnego, ksiądz wypowiada słowa: “Podtrzymywanie tego światła powierza się wam, rodzice i chrzestni”. Oznacza to, że od chwili przyjęcia Chrztu przez dziecko, jego opiekunowie mają za zadanie wspomagać je w kroczeniu drogą wiary i prawdy. Gromnice najczęściej kupują Ojcowie Chrzestni, dlatego to nich przede wszystkim kierujemy swoją ofertę.

Świece do Chrztu

Gromnica oprócz swojego symbolicznego znaczenia jest bardzo ozdobnym dodatkiem, którego wzory i motywy mogą przybierać naprawdę wspaniałą formę. Długa, najczęściej biała świeca o prostym kształcie znakomicie prezentuje się zdobiona finezyjnymi napisami, uroczymi grafikami oraz przestrzennymi ozdobami. Rewelacyjną propozycją jest gromnica z metalicznymi, złotymi aplikacjami z serii Urocze Stópki. Świeca dekorowana jest satynową, białą wstążką oraz personalizowaną naklejką z imieniem dziecka i datą Chrztu. Tak gromnica będzie doskonałą pamiątką tego wyjątkowego dnia. Świecę z nadrukiem złotych dziecięcych stópek możesz śmiało połączyć z szatką o tym samym motywie, dzięki czemu całość prezentować się będzie naprawdę oszałamiająco. Przed zamówieniem skontaktuj się z Matką Chrzestną, a na pewno zachwyci ją Twój pomysł. 

Gromnice na Chrzest możesz dobrać także w kolorystyce odpowiadającej płci chrzczonego dziecka - różowej dla dziewczynki oraz błękitnej dla chłopca. Taki zabieg spodoba się wszystkim rodzicom, a maluch zyska bardzo oryginalny i czarujący podarunek. 

Świeca do Chrztu

Świeca do Chrztu z pięknej kolekcji Urocze stópki

Okapniki do świec na Chrzest

Z uwagi na to, że ze świec bardzo często spływa rozgrzany wosk, który może poparzyć trzymające je osoby, popularnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w okapnik. Jest to plastikowy lub materiałowy element wsuwany na gromnicę, stanowiący nie tylko użyteczny gadżet, ale również bardzo ozdobny dodatek. Piękną alternatywą dla klasycznych okapników są kapitalne profitki. Materiałowy stroik z eleganckiego atłasu doskonale spełni swoją funkcjonalną rolę i efektownie ubierze nawet najprostszą świecę. Wszystkie profitki udekorowane są tekstem ślicznej modlitwy oraz napisem “Pamiątka Chrztu Świętego”. Motywy roślinne czy dziecięce wzory umieszczone na stroikach są fantastyczną ozdobą na chrzciny i oczarują wszystkich zebranych. Ściekający wosk możesz powstrzymać także przy pomocy eleganckiej kokardy. Stroiki w kolorach bieli i złota będą subtelną i delikatną ozdobą, która pasuje zarówno na gromnicę dziewczynki, jak i chłopca. 

Okapnik na świece do Chrztu

Okapnik na świecę do Chrztu - elegancki dodatek

Pudełka na świece do Chrztu

Gromnica, którą dziecko otrzymuje podczas Chrztu Świętego towarzyszy mu później w ważnych chwilach związanych z wiarą chrześcijańską - między innymi Pierwszą Komunią. Właśnie dlatego zachowanie świecy w doskonałym stanie jest niezwykle istotne. Do przechowywania gromnicy najlepiej wykorzystać specjalne drewniane pudełka, które zabezpieczą ją przed uszkodzeniami. Skrzynka zaprojektowana z myślą o stworzeniu pięknej pamiątki Chrztu jest nie tylko bardzo użyteczna, ale również elegancka i stylowa, dzięki czemu nawet po wielu latach obdarowana w ten sposób osoba będzie oczarowana wyglądem świecy i pudełka. Na wieczku wygrawerowany jest napis “Pamiątka Chrztu Świętego”, a na jego wewnętrznej stronie umieszczona została kartka z personalizowanymi życzeniami. Wręczona w ten sposób gromnica będzie idealnym upominkiem na Chrzest.

Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookie do poprawy Twojego doświadczenia z naszym sklepem zgodnie z polityką prywatności.