Wielkanocne prezenty dla dzieci w każdym wieku

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt chrześcijańskich, obchodzonym przez wyznawców religii chrześcijańskiej na całym świecie. Jest to czas radości, nadziei i odrodzenia, celebrujący zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, co oznacza, że może wypadać w przedziale między 22 marca a 25 kwietnia. Kiedy przypadają Święta Wielkanocne w 2024 roku? W tym roku Niedziela Wielkanocna wypada 31 marca. Oznacza to, że Poniedziałek Wielkanocny i Śmigusa-dyngusa obchodzić będziemy 1 kwietnia – w Prima Aprilis. 

Jedną z najbardziej znanych tradycji wielkanocnych jest zajączek, który według legendy przynosi prezenty, jajka i słodycze dzieciom w Wielką Sobotę lub Wielkanocne święto. Ta urocza tradycja dodaje magii i radości do świątecznego czasu, wprowadzając dodatkowy urok dla najmłodszych. Zajączek symbolizuje wiosnę, nowe życie i nadzieję, co idealnie współgra z tematyką odrodzenia i radości obchodzonej podczas Wielkanocy.

Kiedy przychodzi zajączek wielkanocny? Prezenty na Wielkanoc

Zajączek wielkanocny tradycyjnie przychodzi w Niedzielę Wielkanocną, rozdając prezenty dzieciom na znak radości zmartwychwstania Chrystusa. Jednak w regionie Wielkopolski istnieje unikalna tradycja wręczania prezentów przez zajączka już w Czwartek Wielkiego Tygodnia. Choć ta praktyka nie jest powszechna na całym świecie, to z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, przenikając do różnych regionów i kultur. Prezenty wielkanocne zazwyczaj są drobne, często są to kolorowe jajka, słodycze lub małe zabawki. Poszukiwanie prezentów ukrytych przez zajączka staje się fascynującą zabawą, szczególnie dla dzieci, które z radością biorą udział w poszukiwaniach. Ta tradycja dodaje dodatkowej magii i radości do świątecznego czasu. Prezenty wielkanocne, choć zazwyczaj skromne, są pełne ciepła i symbolizują radość z nadchodzącej wiosny i odrodzenia. Poszukiwanie upominków w ogrodzie czy mieszkaniu to nie tylko zabawa, ale także okazja do tworzenia wspomnień, które zostaną na długo w pamięci dzieci i dorosłych.

Prezent na wielkanoc w skrzynce dla chłopca z maskotką Prezent na wielkanoc wiaderko dla chłopca

Zestawy prezentowe na Wielkanoc

Co dać dziecku na Wielkanoc?

Słodycze: czekoladowe zające i jajka, czekolady, krówki.

Zestawy smakołyków.

Rzeżucha do samodzielnego hodowania.

Pluszowe zajączki i owieczki.

Książki: bajki dla dzieci, zwłaszcza w temacie wiosny i Wielkanocy; książki edukacyjne, np. atlas, encyklopedia.

Ubrania w wiosennych kolorach.

Biżuteria dla dzieci.

Kosmetyki dla dzieci.

Klocki i puzzle.

Gry planszowe i towarzyskie.

Wiosenne dekoracje do pokoju dziecka.

Kubki z imieniem.

Personalizowana poduszka na Wielkanoc.

Pościele z wiosennymi wzorami.

Lalki i figurki do zabawy.

Zabawki edukacyjne.

Gumki do włosów i dodatki do stroju.

Kreatywne zestawy do tworzenia biżuterii lub ozdób wielkanocnych.

Zabawki interaktywne, takie jak roboty, interaktywne książeczki czy zwierzątka, które reagują na dotyk.

Vouchery na wiosenne atrakcje, takie jak wizyta w parku rozrywki, basenie czy na przejażdżkę konną, aby stworzyć niezapomniane wspomnienia.

Prezent na wielkanoc w malinach Kosz prezentowy w łubie na wielkanoc Czekolada w pudełku merci

Słodycze na Wielkanoc dla dziecka

Upominki na zajączka dla dzieci

Drobne upominki na zajączka dla dzieci to doskonały sposób na dodanie dodatkowej radości i magii do świąt Wielkanocy. Słodycze zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych, dlatego idealnym prezentem wielkanocnym są różnorodne czekoladowe zajączki, jajka czy kolorowe cukierki w kształcie pisanki. 

Oprócz słodyczy, drobne dekoracje do pokoju mogą być uroczym upominkiem, który nada wnętrzu świątecznego klimatu. Małe pluszowe zajączki, owieczki lub kurczaczki świetnie sprawdzą się jako towarzysze zabaw dla dzieci i ozdoba pokoju. Książeczki z bajkami o tematyce wiosennej lub wielkanocnej są również wspaniałym prezentem, który zachęci dzieci do czytania i rozwijania wyobraźni. 

Dodatkowo, zestawy do malowania jajek lub ozdabiania pisanki mogą być nie tylko zabawną aktywnością dla całej rodziny, ale także świetnym prezentem dla kreatywnych dzieci. Dla tych, którzy lubią aktywność fizyczną, skakanki czy piłki w wiosennych kolorach to doskonały pomysł na prezent, który zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wreszcie, niezapomniane wspomnienia można stworzyć, wręczając dzieciom vouchery na wiosenne atrakcje, takie jak wizyta w zoo, park rozrywki czy warsztaty twórcze. Takie upominki nie tylko sprawią radość, ale także zapewnią niezapomniane chwile i wspaniałe wspomnienia.

Zestawy wielkanocne dla dzieci

Kosze wielkanocne dla dzieci to doskonały sposób na stworzenie wyjątkowego prezentu, który zawiera wiele radości i niespodzianek związanych z świętami. Kosze prezentowe dla dzieci, zwane również koszami podarunkowymi na Wielkanoc, są starannie skomponowanymi zestawami zawierającymi różnorodne upominki i słodycze. Z

estawy te mogą zawierać tradycyjne wielkanocne słodkości, takie jak czekoladowe zajączki, jajka czy kolorowe cukierki, a także małe zabawki, maskotki lub gry edukacyjne. Kosze prezentowe są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają gotowego zestawu na Wielkanoc, który zaskoczy i ucieszy dziecko. Z kolei zestawy prezentowe na Wielkanoc ze słodyczami to świetna opcja dla tych, którzy chcą podkreślić słodki charakter tego święta, oferując dzieciom mnóstwo pysznych smakołyków. Upominki dla dziecka w pudełku to kolejny pomysł na stworzenie spersonalizowanego zestawu na Wielkanoc, który może zawierać różnorodne drobiazgi, takie jak maskotki, kolorowanki czy breloczki. 

Gotowy zestaw prezentowy na Wielkanoc to praktyczne rozwiązanie dla zabieganych rodziców, którzy szukają szybkiego i wygodnego sposobu na przygotowanie świątecznego upominku dla dziecka. Bez względu na wybór, zestawy wielkanocne dla dzieci zapewniają mnóstwo radości i uśmiechu, tworząc niezapomniane chwile w czasie tego wyjątkowego święta.

Poduszka na prezent zając wśród pisanek Prezent na wielkanoc pisanki kubek

Personalizowane prezenty na Wielkanoc

Prezent na Wielkanoc dla 3, 7 i 11-latka

Wybierając prezenty na Wielkanoc dla dzieci w różnym wieku, istotne jest dopasowanie ich do potrzeb, zainteresowań oraz umiejętności dziecka. Trzy, siedmioletnie i jedenastoletnie dzieci mają różne potrzeby i preferencje, dlatego warto zwrócić uwagę na indywidualne cechy każdego z nich. Prezenty powinny nie tylko cieszyć, ale także być odpowiednie dla danego wieku i etapu rozwoju dziecka.

Dla trzyletniego malucha idealnym prezentem na Wielkanoc mogą być kolorowe książeczki z dużymi ilustracjami, które zachęcą do odkrywania świata słów i obrazów. Zabawki interaktywne, takie jak klocki czy puzzle, pomagają rozwijać zdolności manualne i logiczne dziecka, jednocześnie zapewniając rozrywkę. Dodatkowo, miękkie pluszaki mogą stać się towarzyszami do zabawy i spania, dając poczucie bezpieczeństwa i przytulności.

Siedmioletnie dziecko może być zachwycone zestawami do tworzenia własnych ozdób wielkanocnych, takich jak malowanie jajek czy tworzenie dekoracji do pokoju. Gry planszowe, puzzle o większej liczbie elementów oraz książki z ciekawymi historiami są również świetnymi prezentami, które stymulują rozwój intelektualny i społeczny dziecka. Dodatkowo, zestawy do tworzenia biżuterii lub rękodzielnicze komplety pomagają rozwijać kreatywność i zdolności artystyczne.

Jedenastoletni nastolatek może być zainteresowany bardziej zaawansowanymi grami planszowymi, zestawami do eksperymentów naukowych lub kompletami narzędzi do majsterkowania. Książki z serii przygodowych powieści lub fantasy, zestawy do budowy modeli czy elektroniczne gadżety edukacyjne mogą być również doskonałym wyborem, który pozwoli rozwijać zainteresowania i umiejętności dziecka. Dodatkowo, vouchery na zajęcia sportowe, artystyczne lub naukowe mogą być prezentem, który nie tylko dostarczy radości, ale także zachęci do poszerzania horyzontów i poznawania nowych pasji.

Prezent na wielkanoc kolorowe jajeczka Czekoladki na prezent wielkanoc kinder

Upominki na Wielkanoc

Prezenty wielkanocne dla dzieci znajdziesz >>TUTAJ<<

Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookie do poprawy Twojego doświadczenia z naszym sklepem zgodnie z polityką prywatności.